Vo štvrtok 15.5.2014 sa na trase medzi Frýdkom-Mýstkom a Brnom konal cyklozávod Visegrad 4 Bicycle race Grand Prix. Tento závod má medzinárodný charakter. Počas štyroch dní cyklisti absolvovali trasy v štyroch navzájom susediacich krajinách:

14. mája: Polkowice – Wroclaw - 160 km (Poľsko)
15. mája: Frýdek-Místek – Brno - 187 km (Česko)
16. mája: Skalica – Bratislava - 150 km (Slovensko)
17. mája: Győr – Visegrád – 180 km (Maďarsko)

Sekcia trasy na českom území bolo sprevádzaná obzvlásť nepríjemným počasím s teplotou 7°C a nárazovým vetrom, čo sa podpísalo aj na slabšej účasti divákov. Slávnostný štart bol vo Frýdku-Mýstku na Zámockom námestí o 11:30, ostrý štart potom na stanici Bruzovská. Následne sa jazdci vydali smerom Palkovice, ďalej prechádzali Životicami pri Novom Jičíne, Valašským Meziříčím, Bystřičkou, Ratiboří, Bystřycí pod Hostýnom, Hlinskom pod Hostýnom, Jankovicami, Dobroticami, Holešovom, Hulínom, Chropyňou, Kojetínom, Křenovicami, Stříbrnicou, Dlhou Vsou, Vrchoslavicami, Mořicou, Nezamyslicami, Ivanovicami na Hanej, Vyškovom, Tučapmi, Komořanmi, Rousínovom, Kovalovicami s cieľom v Brne na Základnej škole na Mutenickej ulici.

V cieľovom priestore prebiehal sprievodný program ako cyklistický, tak kultúrno-spoločenský. Bezprostredne po dojazde závodu sa konal slávnostný ceremoniál s vyhlásením výsledkov a a ocenením najlepších závodníkov. S cieľom podporiť slovenských cyklistov sa slávnostného zakončenia zúčastnil aj pán konzul Jaroslav Weigl.

Napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam závod skončil úspešne pre českú stranu. Víťazom sa stal dvadsaťjedenročný Josef Černý z celku CCC Polsat Polkowice, ale v tento deň reprezentujúci Českú republiku. Srdečne víťazovi blahoželáme!