Maloobchod rastie na spolu s ním aj brnenské Medzinárodné veľtrhy módy Styl a Kabo, ktoré sa tento rok konali v termíne 21.-23. 2. 2015. Tradičnej, už 45. prehliadky nových kolekcií dodávateľov textilu, odevov, obuvi a koženej galantérie sa zúčastnilo 767 značiek, čo je najviac od augusta 2010. Novinky pre sezónu jeseň-zima 2015/2016 videlo viac ako päť tisíc odborných návštevníkov, obchodníkov a nákupcov.

Vôbec prvýkrát za 22 ročnú históriu saveľtrhy módy konali počas oboch víkendových dní. Za zmenou stáli požiadavky väčšiny vystavovateľov, ktorí v nedeľu nestačili obsluhovať návštevníkov a zámer rozložiť nedeľnú návštevnosť do dvoch dní sa skutočne podaril naplniť. Počas víkendu si expozície prezrelo štyritisíc návštevníkov, predovšetkým majiteľov menších obchodov a butikov, a ďalších tisíc odborníkov zastupujúcich väčšie obchodné jednotky podľa očakávania dorazil v pondelok. Zahraniční návštevníci pricestovali zo 14 krajín, predovšetkým zo Slovenska, Poľska a Rakúska.

Vystavovatelia prezentovali svoje novinky a trendy na kontraktačných módnych prehliadkach prebiehajúcich niekoľkokrát denne na móle v pavilóne P. Do módnych prehliadok kolekcií dámskej a pánskej módy STYL SHOW sa zapojili firmy a značky Boja, DDP Paris, Camp David, Elega + Elega by Dana M., Geisha, MODĚVA, Pause Cafe, SOCCX a Tramontana. Módne prehliadky kolekcií spodnej bielizne, nočnej bielizne a pančuchového tovaru LINGERIE SHOW predstavili ponuku spoločností Conturelle, Felina, HOTEX, Lisca, Pleas, Sassa, Schiesser, Un: usual a Werso.

Tejto významnej módnej udalosti sa zúčastnila aj veľvyslankyňa ČR na Slovensku, Lívia Klausová, ktorá sa o veľtrhu vyjadrila: " Na veľtrhu som opäť navštívila české firmy a prekvapil ma počet vystavujúcich. Vôbec by mi nenapadlo, že sa na STYL a KABO predstavuje takmer 800 značiek. Minulý rok som tu chýbala, ale cítim, že veľtrhy módy znovu nabrali dych. Prehliadka Czech Designers for ELLE bola veľmi pekná a bol to dobrý nápad prezentovať naraz dvadsať českých návrhárov."

Na udalosti prepájajúcej Česko a Slovensko nechýbal ani honorárny konzul SR, Jaroslav Weigl.

Zdroj: http://www.bvv.cz/styl-kabo/aktuality/zajem-o-veletrhy-mody-vzrostl/