Spoločné zasadanie českej a slovenskej vlády na zámku Lednice

V pondelok 4. septembra 2017 sa na zámku Lednice uskutočnilo už v poradí piate zasadanie českej a slovenskej vlády. Ministerkyne a ministrovia spoločne rokovali o budúcoročných oslavách 100. výročia vzniku samostatného Československa, o vzájomnej spolupráci v oblasti dopravnej infraštruktúry, o spoločnom stanovisku k dvojitej kvalite európskych potravín, jednali aj o európskych otázkach a otázkach bezpečnosti. 

Počas tohto zasadania bolo podpísané aj Memorandum o spolupráci medzi Národným múzeom v Prahe a Slovenským národným múzeom v Bratislave, ktoré v súčasnosti spoločne pripravujú Česko-slovenskú/Slovensko-českú výstavu ČSEXPO 2018 pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa. 

Český premiér Bohuslav Sobotka a slovenský premiér Robert Fico na záver vyjadrili, že chcú naďalej prehlbovať vzájomné česko-slovenské vzťahy vo všetkých oblastiach záujmu - európska agenda, bezpečnosť, doprava atď. 

Česká a slovenská vláda na rokovaní v Lednici

Český premiér Bohuslav Sobotka a Honorárny konzul Slovenskej republiky Jaroslav Weigl

Zdroj: https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/ceska-a-slovenska-vlada-jednaly-na-zamku-lednice-o-oslavach-vyroci-v-roce-2018--dopravni-infrastrukture--budoucnosti-eu-i-bezpecnosti-159495/