Marocké kráľovstvo začalo 16. októbra 2015 v Brne oficiálne činnosť svojho honorárneho konzulátu.

JUDr. Milan Vašíček, advokát (VFH Vašíček a partneri s.r.o.) obdržal poverovacie listiny Ministerstva zahraničných vecí ČR do novej funkcie honorárneho konzula Marockého kráľovstva v Brne a zahájil tak oficiálne svoj nový mandát.
Slávnostného zahájenia sa v brnenskej funkcionalistickej vile Stassni zúčastnila veľvyslankyňa Marockého kráľovstva pani Souriya Otmani, námestník hajtmana Juhomoravského kraja pán Stanislav Juránek, pán Ladislav Škeřík z Ministerstva zahraničných vecí SR, pán Milan Žák poradca prezidenta SR, pani Jana Šancová vedúceho odboru medzinárodnej spolupráce mesta Brna, ostatní honorárni konzuli, medzi nimi aj pán Jaroslav Weigl, členovia marockej komunity v Brne a mnohí ďalší hostia.

Pri tejto príležitosti boli vystavené niektoré z obrazov marockého umelca kaligrafa, pána Mohammeda AMZILA a skupina Sahar predviedla tanečné vystúpenie folklórnych marockých tancov.

hot1jjjjjjjjjjjjjj

hot2kkkkkkkkkkkk

20151016 124847ooooooooo

Zdroj: http://www.ambassadedumaroc.cz/cz/velvyslanectvi/aktivity/295-deputy-minister-drulak-met-ambassadors-of-the-organization-of-islamic-cooperation-53