Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Prahe usporiadal 4. septembra 2014 pri príležitosti štátneho sviatku Dňa ústavy SR recepciu. V priestoroch slovenského veľvyslanectva sa na nej zúčastnilo asi 500 hostí zo všetkých oblastí spoločenského života ČR - politickej, diplomatickej, ekonomickej, akademickej, krajanskej, kultúrnej a podnikateľskej. Na úvod oficiálnej časti zazneli štátne hymny v interpretácii Mariana Vojtka. Podujatie sprevádzala produkcia jazzového kvarteta.

Predseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch a veľvyslanec Peter Weiss vo svojich príhovoroch vyzdvihli výnimočnosť a nadštandardnosť vzájomných vzťahov vo všetkých oblastiach. Veľvyslanec zároveň poďakoval prítomným veteránom protifašistického odboja a SNP.

Za českú stranu sa na recepcii ďalej zúčastnili napr. podpredseda vlády a minister financií Andrej Babiš, minister kultúry Daniel Herman, ministerka práce a sociálnych vecí Michaela Marksová, guvernér ČNB Miroslav Singer, či kardinál Dominik Duka. Na recepciu prišli takmer všetci veľvyslanci krajín EÚ a veľvyslanci a diplomati ďalších krajín, významní českí a slovenskí podnikatelia, umelci ako aj zástupcovia krajanských združení a spolkov.

Zdroj: www.mzv.sk/praha